Gebrselassie bejelentette visszavonulását a New York Maratonon

Vasárnap, november 7-én, a New York Maratont követő sajtótájékoztatón Haile Gebrselassie könnyek közt jelentette be, hogy visszavonul a futástól.

Az etióp maratoni világrekorder, akiről széles körben úgy tartják, hogy a történelem legjobb futói közé tartozik, észrevehetően bicegve hagyta el a megdöbbent újságírókkal teli termet, ahol csak néhány kérdésre válaszolt, mielőtt kikísérték.
A bejelentés egy Geb számára fájdalmas verseny előzte meg, hiszen 16 kilométer után térd-probléma miatt kénytelen volt kiállni a versenyből.
"Soha nem gondolkodtam a visszavonuláson" - mondta Gebrselassie. "De most eljött az a nap. Hadd álljak meg és csináljak valami mást ezek után. Hadd adjak lehetőséget a fiatalabbaknak. Hiányozni fog-e a versenyzés? Ez nagyon kemény számomra, és én szeretnék köszönetet mondani mindenkinek."

A New York Maratont az etióp Gebre Gebremariam nyerte meg 2:08:14-es időeredménnyel, aki most debütált ezen a távon. 24 kilométernél Gebremariam hegynek felfelé lehagyta az addig vele futó kenyai Emmanuel Mutai-t, aki végül második lett (02:09:18). A szintén kenyai Moses Kigen Kipkosgei ért be harmadikként (02:10:39).

A hölgyeknél az idei Los Angeles Maraton győztese, a kenyai Edna Kiplagat nyerte meg a New York City Maratont 2:28:20-as idővel. Két debütáló maratonista, az amerikai Shalane Flanagan (2:28:40) és a 25 kilométer világcsúcs-tartója, a kenyai a Mary Keitany (2:29:01) értek fel mögé a dobogóra.

Forrás: newyorkmarathon.runnersworld.com