Harmincötezer futó és japán győzelem a Tokió Maratonon

A férfiaknál japán, a nőknél orosz győzelem született a hétvégi Tokió Maratonon. A versenyt, amelyen harmincötezer futó vett részt, a japán Fudzsivara Maszakazu nyerte 2:12:19-es idővel. Fudzsivara Maszakazu az első japán, akinek sikerült nyernie a Tokió Maratonon. A második és a harmadik helyezett is japán lett. A nők közül az orosz Alevtyina Biktyimirova ért célba leghamarabb, 2:34:39-es időeredménnyel.

A Tokió Maraton érdekességei közé tartozik, hogy egy 83 éves japán futó is teljesítette a távot. A harmincötezres részvétel rekordnak számít a verseny történetében.