HEGYIFUTÓ OB-T RENDEZTEK EGERBEN

Az egri IV. Hegyifutó Országos Bajnokságon Karlowits Juhász Tamás (Lőrinc 2000 SE) és Szederkényi Takács Andrea (Vasas MIFIN) szerezte meg a bajnoki címet.

Az egri rendezők kiváló házigazdái voltak a viadalnak, kitűnően előkészített, igazi hegyifutó "UPHILL" pályát jelöltek ki, amely méltó volt az országos bajnoksághoz. A legjobb hegyifutóknak a kemény kaptatókkal és az időjárással is meg kellett küzdeniük ,a párás, 35 fokos kánikula ellen is kellett futni.

A táv a felnőtt férfiaknak 12.1 km volt (760 m szint), a hölgyeknek 9.1 km (660 m szint). Csak felfelé futás lévén, különböző helyekről voltak a rajtok, mivel más távokat futottak a hölgyek, a férfiak és a fiatalok. A helyieknek logisztikailag is meg kellett ezt oldani, ami zökkenőmentesen sikerült.

Csapatban a férfiaknál és a nőknél is a Vasas-MIFIN győzött: Zatykó Miklós-Szederkényi Máté-Petrik György, illetve Szederkényi Takács Andrea-Kurucz Krisztina-Garai Valéria állhatott a dobogó legfelső fokára.