100 MÉRFÖLD A NAMÍB SIVATAGBAN 2006/07/06

A 320 négyzetkilométernyi területen fekvő Namíb sivatag ad otthont a július 3-6-ig tartó 100 mérföldes futóversenynek. A legtöbbet filmezett sivatag dűnéi közt zajló négy napos futam öt szakaszán mintegy 147,2 kilométerrel kell megküzdeniük az extrém körülményeket kedvelő futóknak.

I. nap július 3., hétfő, első szakasz

A napi penzum 38 kilométer, melynek rajtja és a célja ugyanazon a helyen volt.

II. nap július 4., kedd, második szakasz
A második napon két részletben teljesítették a futók a távot. A reggeli etap 18 kilométer volt, melyet láthatóan óvatos iramban futottak, a tartalék energia jól jött az esti távhoz. A reggeli menet legnehezebb, mégis leglátványosabb szakasza a folyómederben haladt, ahol a kiszáradt meder alján lévők kövek nehezítették a haladást.

II. nap július 4., kedd, harmadik szakasz
A nap második futama 15 kilométeres volt. Az útvonalat és a futókat a lenyugvó nap csodásan vöröslő fénye világította meg. Ez az afrikai nap talán legszebb időszaka. Az élenjárók továbbra is megőrizték a pozíciójukat. Ahhoz képes, hogy a hátralévő két futamon mi vár a versenyzőkre, az eddigiek "könnyű" terepnek számítottak. A következő nap maratoni távja és a legutolsó nap kilométerei még tartogattak meglepetéseket.

III. nap július 5., szerda, negyedik szakasz
A harmadik nap maratoni távja (42,2 km) a Namíb sivatag érintetlen területein haladt végig. A hatalmas dűnék, a végtelen homoksivatag és a 35 fokos forróság kemény kihívás elé állította a futókat. Két versenyzőnek voltak is nehézségei, az egyikőjük gyomor probléma miatt döntött úgy a 15. Kilométernél, hogy kiáll, a női mezőny eddigi vezetőjét, Sharon Kovar-t pedig a kiszáradás fenyegette és a 18. kilométertől jelentősen lelassult, elveszítette vezető pozícióját és a futam végén a 6. helyen ért célba.