Igazi sportmajális - közel kétezer résztvevő a Samsung Olimpiai Zöld Fesztiválon

Remek hangulat, gyönyörű idő és izgalmas versenyek, vagyis lezajlott az idén először megrendezett Samsung Olimpiai Zöld Fesztivál a Hármashatár-hegyen. A sportmajálisra mintegy 1850 induló nevezett, de az egyéb résztvevőkkel együtt a létszám elérte a több ezret.

Már kora reggel sokan gyülekeztek a helyszínen, főleg kerékpárosok, illetve a túrán indulók és a nordic walkingosok. Kora délelőtt először a legkisebb bringások rajtoltak el, ezzel szinte egyidőben a túrázók és a nordic walkingosok bemelegítése is elkezdődött Wilk Zsófia irányításával. A gyaloglók 11,5 és 23 kilométeres távnak vágtak neki röviddel ezután. Pontban délben a nap egyik leglátványosabb eseményére került sor: D. H. Kim, a Samsung elnöke rajtjelére több száz kerékpáros vágott neki a hármashatár-hegyi vitorlázó repülőtér közepéről a 8. Buda Mountain Bike Maraton távjának, illetve a 10 és 21 kilométeres távnak. A mezőny több mint másfél kilométer hosszan kígyózott fel a hegy oldalán.

A futók kora délután érkeztek a sportmajálisra, őket Szabó Judit, a Fitnesz akadémia trénere melegítette be. Fél 3-kor Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke lőtte el a terep félmaraton és a 11 kilométeres táv mezőnyének rajtját. A ragyogó napsütésben szintén csodás látványt nyújtott a mintegy 500 fős futókígyó, amint egyre feljebb és feljebb hágott a hegyek oldalán. Kicsivel később a 3,2 kilométert teljesítő futók is elindultak, mikozben a bringások eredményhirdetése zajlott, és a túrázók is célba érkeztek.

A hangulat az esemény alatt végig nagyon jó volt. A családi programnak is beillő Samsung Olimpiai Zöld Fesztiválon számos kiállítói sátrat kereshettek fel az érdeklődők, folyamatosan zajlottak kisebb-nagyobb programok, bringásbemutatók, s külön programok várták a gyerekeket. Délután először a legrövidebb futótáv, aztán a 11 kilométer mezőnye érkezett be, végül a terep félmaraton versenyzői érkeztek folyamatosan a célba. Sajnos kisebb malőr is történt: a félmaraton útvonalát valakik valamiért átszalagozták, a táv így mintegy 2,8 kilométerrel lett rövidebb. Ettől függetlenül kiválóan sikerült az idei budapesti terep félmaraton. A remek hangulatú esemény végén a Samsung értékes ajándékait, egy mobiltelefont, egy fényképezőgépet és egy televíziót sorsoltak ki az indulók között

A félmaratoni versenyszámban a férfiaknál Szabó Imre, a Vasas versenyzője volt a leggyorsabb, 1:12:12 alatt teljesítette a távot. Másodikként Beda Szabolcs (Budapesti Honvéd) érkezett célba, ideje 1:17:29. A harmadik helyezett a MATASZ versenyzője, Filip Krisztián lett, 1:21:01-es idővel. A nőknél az egri Vass Vera nyerte a versenyt 1:30:17-es idővel. A második az UTE-s Molnár Erika lett, ideje 1:34:00, harmadikként Peredy Lúcia Julianna ért célba 1:38:02-es idővel.

A Mountain Bike maratonon az abszolút férfi kategóriában Blazsó Márton győzedelmeskedett 1:37:02-vel, a második Lukács Bálint lett (LTV Merida Racing Team) 1:40:40-nel, míg a harmadik helyet Kapitány Attila (Fillari Teams Budaörs) szerezte meg, időeredménye 1:41:12. A női abszolút kategóriát Dósa Eszter (Vitalitás SE Golyán Kerékpár) nyerte 1:57:11-gyel. Másodikként a Bringabanda SC-s Nagy Hedvig ért célba 2:05:02-vel, míg a harmadik 2:05:36-tal Cseh Veronika lett.

Futás

21 (18,2) km, férfiak

1. Szabó Imre 1:12:12 2. Beda Szabolcs (Bp. Honvéd SE) 1:17:29 3. Filip Krisztián (MATASZ Székesfehérvár) 1:21:01

21 (18,2) km, nők

1. Vass Vera 1:30:17 2. Molnár Erika (UTE) 1:34:00 3. Peredy Lúcia Julianna (Csigaház SC) 1:38:02

11 km, férfiak

1. Papp Dániel 49:35 2. Robert Boozee (Egyesült Államok) 49:48 3. Szabó Péter (Eger) 51:10

11 km, nők

1. Nagy Csilla 53:52 2. Dominics Linda 59:03 3. Laura Jantosikova (Szlovákia) 1:02:06