Ilyen volt a BSI idei tavasza I.

Tekintsünk vissza a magunk mögött hagyott fél évre: fotókkal, számokkal és az események rövid "emlékeztetőjével" két részben összegezzük, milyen volt a BSI tavaszi futószezonja.

Kimagasló részvételi rekordok, országos kampány, európai uniós futás. Vidéki futófellegvárak, tizenötezres T-Home Vivicittá, Tisza-tavi bringás sereglet. Extrém időjárási körülmények: napokig tartó eső, szél és 9 fok a tavaszi Balatonon, végig szakadó eső a Hármashatár-hegyen, kánikula, majd felhőszakadás a Margitszigeten. Ám leginkább nagyszerű hangulatú versenyek és töménytelen sok futó - hát nagyjából így lehetne összefoglalni a BSI tavaszi eseményeit címszavakban. Lássuk, hogy zajlottak az események március közepétől június elejéig!

4. BSI Balaton és FélBalaton Szupermaraton - március 17-20.

Mint minden évben, idén is a Balatonnál kezdődött a futószezon. Az események sorát a 4. BSI Balaton és FélBalaton Szupermaraton nyitotta. Hűvös, esős, szeles időben futotta körbe 900 induló az ország legnagyobb tavát. A Balaton és FélBalaton Szupermaraton részvételi rekordot és - az esemény történetében először - a férfiaknál külföldi (litván) győzelmet hozott. Idén először maraton is ékelődött a négynapos esemény programjába, amelyen a BSI által támogatott adománygyűjtés is folyt.

A látvány ne tévesszen meg senkit: az őszi hangulat ellenére a Balaton Szupermaraton március közepén voltA látvány ne tévesszen meg senkit: az őszi hangulat ellenére a Balaton Szupermaraton március közepén volt

5. Coca-Cola Testébresztő Aerobik Nap - március 27.

Ötödik születésnapját ünnepelte a Coca-Cola Testébresztő Aerobik Nap március 27-én. Az eseményen 1500-an vettek részt, természetesen majdnem kizárólag hölgyek. Idén újdonságként különtermi programok is várták a mozogni vágyókat a SYMA Csarnokban. Aki ott volt, egy közel egész napos aerobik és fitnesz program után valószínűleg elégedetten távozhatott, és minden bizonnyal elűzte a tavaszi fáradtságot.

Béres Alexandra tornáztatja a résztvevőket a Coca-Cola Testébresztő Aerobik NaponBéres Alexandra tornáztatja a résztvevőket a Coca-Cola Testébresztő Aerobik Napon

11. T-Home Vivicittá Városvédő Futás, Szeged - április 2.

És akkor beindultak a futóversenyek, de nagyon! A három egymást követő T-Home Vivicittára (Szeged, Kaposvár, Budapest) országos kampánnyal készült a névadó főtámogató. A Nagy Futóbárbajban a csongrádi és a somogyi megyeszékhely vetélkedett egymással, de a nyertesek igazából a futás és a futók voltak. Szegeden korábban soha nem látott futósokaság foglalta el a belvárosi utcákat: 10.122-en álltak rajthoz, közel kétszer annyian, mint az előző évi T-Home Vivicittán.

Szegeden a Tisza mellett hömpölygött a futófolyamSzegeden a Tisza mellett hömpölygött a futófolyam

7. T-Home Vivicittá Városvédő Futás, Kaposvár - április 3.

Amit az előző nap Szeged produkált, arra Kaposvár még rátett egy lapáttal. A 13.208 résztvevő azt jelenti, hogy a somogyi megyeszékhely lett a vidék futófővárosa. A T-Home Vivicittá nemcsak a várost, hanem az egész megyét megmozgatta, ami által a kaposvári városvédő futás igazi futókavalkáddá változott. A vidék futófővárosában több mint háromszor annyian indultak az idei T-Home Vivicittán, mint 2010-ben.

Kell ehhez a képhez kommentár? Kaposvár a vidék futófővárosaKell ehhez a képhez kommentár? Kaposvár a vidék futófővárosa

26. T-Home Vivicittá Városvédő Futás, Budapest - április 10.

A T-Home Vivicitták a fővárosban "tetőztek". Mondanunk sem kell, hogy a 15.050 résztvevő itt is rekordot döntött, így minden idők legnagyobb hazai városvédő futására kerülhetett sor Budapesten. Számtalan táv, újdonságként pedig félmaraton várta az indulókat. Az eseményen ott volt a magyarországi T-Home első embere, Szeged és Kaposvár futókapitánya, a városvezetés képviselői, de mindenekelőtt rengeteg futó - egyszóval mindenki, aki a Vivicittákat Vivicittává teszi.

Éljen a város, szeresd a várost!Éljen a város, szeresd a várost!

4. K&H olimpiai futónapok, Dunaújváros - április 16.

Április közepén újabb futósorozat vette kezdetét: Dunaújvárosban rajtolt el idén először a K&H olimpiai futónapok mezőnye. A városban 1400-an teljesítették a 3,1 kilométeres távot. Iskolások és idősebbek, egyetemisták és családok álltak rajthoz ezen a rövid távú versenyen, amire a város környékéről is sokan érkeztek.

A rajtot várják a dunaújvárosi K&H olimpiai futónap indulóiA rajtot várják a dunaújvárosi K&H olimpiai futónap indulói