Rekordlétszám a 5. Intersport Tour de Tisza-tó eseményen

Május 6-án, vasárnap 1636-an neveztek az 5. Intersport Tour de Tisza-tó esemény 4 különböző távjára, ami rekord az esemény történetében. A Magyarország második legnagyobb tavát megkerülő kerékpáros verseny és túra mezőnyéhez a görkorcsolyások mellett idén először kerékpáros-futó vegyes csapatok is csatlakoztak.
Az esemény képeit már megnézheted a képcsarnokban!

Az eseményen bárki megtalálhatta a neki való sportágat és távot: a 65 kilométeres kerékpáros táv teljesítői megkerülték a Tisza-tavat, a 15 kilométeres túra résztvevői bejárták Tiszafüred környékét. A görkorcsolyásokat 57 kilométer várta a tóparton, és ekkora távot tehettek meg az esemény idei újdonságának, az Intersport Tisza-tavi Bringatlonnak a résztvevői is. Az új versenyszám nagy sikert aratott, 23 csapat 70 versenyzője vágott neki a tó körül távnak a létszámuknál pontosan eggyel kevesebb biciklivel. Akinek nem jutott bicikli, annak futnia kellett!

A 15 kilométeres túra mezőnye 10:15-kor indult, majd 10:50-kor a 65 kilométeres táv lassú rajtja következett, a rajtot Pintér Erika, Tiszafüred város polgármestere lőtte el - az éles rajt Poroszlón volt.

A 65 km-es távon a férfiaknál Vilmányi Tamás, a Saxum Greenzero tagja kerékpározott a leggyorsabban, a hölgyeknél Jurenka Krisztina, a ELTE-BEAC Polythlon versenyzője állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

A görkorcsolya táv Poroszlóról rajtolt. A férfiaknál Karancsi Sándor volt az első beérkező, a hölgyeknél Szőllősi Boglárka bizonyult a legjobbnak.

Az új versenyszámban, a Bringatlon csapatai 2-3-4 fős váltóban indulhattak. A 2 fős váltóban a Gyötrisek csapata állhatott a dobogóra, a 3 fős váltóban a SportForever csapata, a 4 fős váltóban pedig a VIK707 váltó volt a leggyorsabb.

A sportesemény központjában, Tiszafüreden BringaSuli is várta a 3 és 14 év közötti gyerekeket, ahol egy közlekedésbiztonsági teszt kitöltése után ügyességi pályán kellett áthaladniuk. A program célja az volt, hogy felhívja a figyelmet a KRESZ szabályainak betartására és a biztonságos közlekedésre.