Kálovics és Papp Krisztina sikere Portsmouthban

Kálovics Anikó a harmadik, Papp Krisztina pedig a hetedik helyen végzett a Nemzetközi Atlétikai Szövetség legrangosabb utcai futósorozatába tartozó portsmouthi BUPA Great South Run versenyen.

A 10 mérföldes versenyen két magyar atlétanő állt rajthoz és mindketten az élmezőnyben értek célba. Kálovics Anikó 53:01 perces idővel a kenyai Grace Momanyi és a brit Freya Murray mögött a harmadik legjobb volt. Papp Krisztina az erős mezőnyben a hetedik helyezést szerezte meg 54:01-es idővel. A férfiaknál szintén kenyai siker született, Joseph Ebuya 45:16 alatt tette meg a távot.

"A verseny kiváló felvezetés volt Anikó számára a jövő heti frankfurti maraton előtt" - mondta a mostani szép sikerről is hírt adó Babinyecz József menedzser.

Forrás: MASZ portál