Kaposvárott zárult az idei K&H olimpiai futónapok sorozata

Kaposvárott nagyszerű rendezvénnyel fejeződött be a 2011-es K&H olimpiai futónapok sorozata: a somogyi megyeszékhelyen 4300-an neveztek az eseményre.

Kaposvár a vidék futófővárosa - ez a cím ma is helytállónak bizonyult, mivel a K&H olimpiai futónapok állomásai közül - sorrendben: Dunaújváros, Kecskemét, Veszprém, Szeged - itt gyűltek össze a legtöbben egy jó kis futásra. A táv, mint minden alkalommal, ezúttal is 3,2 kilométer volt. Úgy tűnik, a szeptember közepi kánikula nem riasztott el senkit a futástól, pedig délután 3 órára, a rajt időpontjára 30 fokra kúszott fel a hőmérő higanyszála.

Ebben a hőségben sokan az árnyékban várták a rajtot, de azért jó páran a bemelegítésre is "kimerészkedtek". Közben rendesen megtelt a rajtfolyosó; a "hazai pályán játszó" kaposvári Péter Attila, a BSI eseményeinek szpíkere folyamatosan mozgásban tartotta azokat is, akik esetleg nem melegítettek be. A rajtpisztoly eldördülése után 5 percnél is hosszabb idei tartott a rajt. Mókás kedvű futótömeg indult neki a kaposvári utcáknak: voltak köztük kutyások, babakocsisok, középkori lovagnak öltözött páncélingesek, befestett hajú vidám fiatalok, egyetemisták és nordic walkingosok. A kaposvári Kossuth tér nem sokáig maradt üresen, mert tíz perc elteltével érkezett is a férfi győztes, aki a mai napon Molnár Donát volt 10:44-es idővel. A nőknél Hideg Regina volt a leggyorsabb, 12:20-as idővel tudott nyerni.

A 8. K&H olimpiai futónapon a győztesek mellett ajándékutalványt vehettek át a legtöbb diákot mozgósító kaposvári és Kaposvár környéki iskolák képviselői. De azok is ajándékot kaptak, akik a nyereménysorsoláson mondhatták magukat szerencsésnek. Az idei utolsó K&H olimpiai futónap délután 4 óra körül ért véget a még mindig tomboló hőségben.

A BSI következő eseménye a SPAR Budapest Maratont bevezető Metropol Nemzetközi Reggeli Futás lesz október 1-jén.

1. Molnár Donát (Mavic Triathlon) 10:44

2. Szabó Péter (Kaposvár) 11:09

3. Varga Zsombor (Nagykanizsa) 11:20

1. Hideg Regina (Favorit AC) 12:20

2. Kodzsagogov Zsaklin (Kaposvár) 12:21

3. Nagy Mónika (Kaposvár) 12:41