Két maraton egy nap - na de 2:30-on belül?

Michael Wardian sikeres amatőr futó nem mindennapi attrakcióra vállalkozik a hétvégén: két hivatalos maratoni versenyen szándékozik futni egyazon napon, ráadásul mindkettőn 2:30-on belüli idővel szeretne célba érni.

A két verseny a Rock 'n' Roll San Antonio valamint a Rock 'n' Roll Las Vegas maraton, előbbi reggel fél nyolckor, utóbbi délután fél ötkor rajtol.

A 39 éves Wardian nem először hajt végre különleges futótettet, de pont ilyet még sosem próbált. 2:17:49-es maratoni egyéni csúcsa tiszteletet parancsoló és ultrában is jó, 2011-ben ezüstérmes lett az IAU 100km VB-n. A Rock 'n' Roll Washington maraton hatszoros győztese.

Több 50 illetve 100mérföldes versenyt teljesített, sőt, egymáshoz időben meglehetősen közelieket is, például 2010-ben Bostonban 2:25:45-tel ért célba, majd hat nappal később 2:27:39-et futott a Big Sur maratonon. 2011-ben harmadik lett Connecticut-ban, majd másnap megnyerte a Mount Desert Island Maratont Maine államban...

A tavalyi év sem maradt ki, az olimpiai válogatón 2:21:50-nel volt 62., majd másnap a Houston Maraton mezőnyében 2:31:17-tel 16.

Wardian szerint minden azon múlik, képes lesz-e ilyen rövid idő alatt kellően regenerálódni. Kompressziós ruházatot visel majd és könnyű, de tápláló ennivalóval igyekszik a szervezetét támogatni.

Forrás: Edzésonline