6 órás OB, Velence-Végetért az Optivita Ultrafutó Kupa

A hétvégén Velencén megrendezésre került 6 órás OB-val véget ért az Ironteam SE által életre hívott Optivita Ultrafutó Kupa egész éves versenysorozata. A sorozat összetett győztesei a szép kupák mellett pénzdíjat is vehettek át.

Kellemetlenül hűvös, szeles, délutánra esősbe forduló időben mérkőztek meg egymással a 6, 4, 2 illetve 1 órás futás résztvevői a versenyre kijelölt 1150 méteres hitelesített körpályán.

A 6 órás versenyszám országos bajnokság volt, a bajnoki címeket Polyák Csaba és Maráz Zsuzsanna szerezték meg.
A férfiaknál meglehetősen erős mezőny gyűlt össze, kiemelendő a győztes Polyák Csaba teljesítménye aki nemrég mutatkozott be az ultravilágban és máris komoly eredményekkel büszkélkedhet, illetve a harmadik helyezést megszerző Zabari Jánosé, aki a múlt heti Bécs-Budapest ultramaraton után alig egy héttel állt rajthoz.

1 POLYÁK Csaba 1979 84,066km
2 STEIB Péter 1980 82,612
3 ZABARI János 1968 80,528

A hölgyeknél Marázs Zsuzsa elsősége felől nem lehetett kétely, nem volt aki megszorongathatta volna. A versenysorozat minden fordulóján résztvevő Makai Viktória térdproblémák miatt a harmadik helyre szorult.