6 km-t futott csak, de megnyerte a maratont

A múlt vasárnapi szingapúri maraton rejtélyes helyi győztese bevallotta, hogy valójában nem futotta le a távot. Tegnap az újságíróknak elmondta, nem akart semmi rosszat, csak célba érni...

A helybeli szakácsként dolgozó 43 éves Tam Chua Puh-t az első szingapúri beérkezőként ünnepelték a maraton céljában, bár nagy meglepetést okozott, hogy az ismeretlen futó legyőzte a potenciális bajnokokat.

Mint kiderült, valójában az útvonal töredékét futotta csak végig, majd némi pihenő után alternatív útvonalon futott be a célba. Elmondása szerint, nem rossz szándékkal tette, egyszerűen csak célba akart érni és megkapni a teljesítőknek járó pólót és érmet. 2:46:57 idejét természetesen azóta törölték, a helyi győztes 2:54:17-tel Mok Ying Ren.

Arra a kérdésre, hogy mégis mit gondolt, amikor ezt tette, meglepetten válaszolt:
"Eszembe nem jutott volna csak úgy hazamenni. Az olyan lett volna, mintha feladnám. Azért szeretek futni, mert szeretem a természetet és élvezem nézni a tájat. Sose gondoltam győzelemre."

Tam egyébként alig edz, csak hétvégenként fut 1-1km-t. A maratoni nevezéskor 5 órán kívüli várható időt adott meg. Visszaeső "pályatévesztőről" van szó, ugyanis a tavalyi és tavalyelőtti versenyen is levágta a távot, bár akkor közel fétávig elment legalább, de mind a kétszer diszkvalifikálták.

A versenyen egyébként kenyai futók taroltak, az abszolút győztes Chelimo Kipkemoi 2:14:59-et futott.

Forrás: Edzésonline