Első maratonista nyerte az Athens Classic Maratont

Vasárnap került sor az igazi klasszikusnak számító Athens Classic Maratonra amely a görögországi Marathon városából rajtol és a görög fővárosban, az olimpiai stadionban ér véget. A meglehetősen nehéz, hullámzó pályán a kenyai Hillary Yego győzedelmeskedett 2:13:59-cel.

A kezdeti ideális futóidő hamar megváltozott, így a futók a táv javarészét napos, párás időben tették meg, ami nem kedvezett a gyors tempónak. A verseny egyébként sem rekordokról híres, a pálya nehézsége és több híres nagyvárosi maraton időbeni közelsége miatt sem, a pályacsúcsot Stefano Baldini tartja 2:10:55-tel.

A férfiak versenyében többen is feladták a versenyt, illetve visszaestek az élről, így az utolsó kilométerekre maradt három fős boly osztozott a dobogón. Yego után másodikként Dickson Cheruiyot, a harmadik helyen David Rutoh érkezett a célba (2:14:40 illetve 2:14:47 idővel).

A női verseny különösebb izgalmak nélkül zajlott, a kenyai Joan Rotich rajt-cél győzelmet aratott. 2:41:38 idővel lett első, az ukrán Svitlana Stanko hiába igyekezett befogni a kenyait, a közel kétperces hátrányát nem tudta ledolgozni

Forrás: Edzésonline