IRONMAN Arizona: Victor Del Corral duplázott

A férfiaknál a spanyol Victor Del Corral, a nőknél pedig a német Julia Gajer nyerte varásnap az idei IRONMAN Arizonát. A verseny magyar indulója, a 2008-ban első helyezett Major József a huszonegyedik helyen ért célba.

Igen népes mezőny állt rajthoz az idei arizonai IRONMAN-viadalon is, összesen 2705 sportember vágott neki a távnak. A verseny történetében eddig egy triatlonistának sikerült itt nyolc órán belül célba érnie, két éve a spanyol Eneko Llanos 7:59:38 alatt teljesítette a távot. Ezúttal egy honfitársa került közel a nyolc órához, csak két perc hiányzott a bravúrhoz.

Már ha Victor Del Corralt egyáltalán érdekli, hogy két perccel lecsúszott a nyolc óráról. A spanyol csillag ugyanis olyasmit vitt véghez, amire eddig nem sok példa volt: két héten belül két IRONMAN-t teljesített, mindkettőt meg is nyerte: Floridában káprázatos maratonnal (2:37), végül 7:53:12-vel (!) nyert, Arizonában pedig a maraton felénél vette át a vezetést az amerikai Rapptől, aztán pontosan 8:02:00-t mutatott az óra, amikor átszakította a célszalagot.

A nőknél a második szám után az amerikai Kessler és a dán Vesterby haladt az élen, de a német Gajer a futás során ledolgozta tíz perces hátrányát, és megszerezte első IRONMAN-győzelmét.

Az idei IRONMAN Arizona magyar indulója, a 2-es rajtszámot viselő Major József jól kezdett, 56:59-es úszással a 88. helyen váltott, majd 4:22:45-ös kerékpározással feljött a tizenötödik helyre, a hátránya tiznekét perc volt az élen álló Rapp mögött. A futás is biztatóan indult, az első öt mérföld során Joe újabb helyeket lépett előre, ám ezután "lelassult" ("His tank is empty, no energy. Running slowly", vagyis kiürült a tank, nem maradt energia, lassan fut" – ez az üzenet jelent meg ekkor Facebook-oldalán), s végül a huszonegyedik helyen ért célba (8:36:59).

IRONMAN Arizona (2013. november 17.)

Férfiak: 1. Victor Del Corral (spanyol) 8:02:00, 2. Jordan Rapp (amerikai) 8:06:13, 3. Jens Petersen-Bach (dán) 8:07:53, 4. Denis Chevrot (francia) 8:09:04, 5. Pedro Gomes (portugál) 8:11:42, 6. Trevor Wurtele (kanadai) 8:12:34, ...21. Major József (magyar) 8:36:59

Nők: 1. Julia Gajer (német) 8:52:49, 2. Meredith Kessler (amerikai) 8:55:47, 3. Michelle Vesterby (dán) 8:57:24, 4. Sarah Piampiano (amerikai) 9:05:57, 5. Asa Lundstrom (svéd) 9:12:20, 6. Eimear Mullan (ír) 9:13:13

Forrás: Kropkó Péter