Kenyai győzelmek a BMW Frankfurt Maratonon

Nagy kenyai fölény jellemezte a vasárnap megrendezésre került Frankfurt Maratont, a hölgyeknél az első két, a férfiaknál az első öt helyen kenyai versenyző futott be. Az abszolút győztes Vincent Kipruto lett 2:06:15-tel, egyetlen másodperccel előzve meg riválisát.

Az erős szél miatt rekordokra nem lehetett számítani, de az igen erős elit mezőny így is szép eredményeket produkált. Megnehezített a futók dolgát az is, hogy féltávtól nem maradt iramfutó a mezőnyben (30kilométerig kellett volna legyen...), valamint a szél is megfordult, így végig szembeszéllel kellett megküzdeniük.

A hölgyeknél az iramfutók is jobban végezték a feladatukat, így az időjárás ellenére öten is 2:24-en belül értek célba. A győztes, Caroline Kilel 2:22:34 idejével két másodperccel javította meg egyéni csúcsát, így bár 2:21-et szeretett volna futni, nem volt elégedetlen.