Kimetto nyerte pályacsúccsal a Tokió Maratont

Múlt vasárnap rendezték a japán főváros legrangosabb futóeseményét, melyet a szeles idő miatt mérsékelt tempó jellemzett a rajttól.

A verseny az iramfutó kiszállásával vált izgalmassá, (30. km 1:31:21), amikor a későbbi, illetve a korábbi győztes ellépett az élbolytól. A címvédő Kipyego a 40. kilométernél mindössze 6 másodperccel volt Kimetto mögött, de hátrányát még csökkenteni sem tudta. Így Kimetto 2:06:50-nel elsőként ért célba, 33 másodpercet javítva a korábbi pályacsúcson.

Az első japán célba érő Kazuhiro Maeda volt, 2:07:59-es világbajnoki kvalifikációs idővel a negyedik helyet szerezte meg. A hölgyek már az elején igen gyors tempót diktáltak, s a kezdetekkor már az élre álló Aberu Kebede nyert Irina Mikitenko előtt.
A leggyorsabb japán hölgy Yoshimi Ozaki lett 2:28:30-as eredménnyel.