Magyar siker az Északi sark maratonon

A "világ leghidegebb maratonja" nevet viselő "The North Pole marathon" futóversenyen csak az igazán elszántak indulhatnak, hiszen nemcsak a távval, hanem az extrém körülményekkel is meg kell küzdeniük.

A 2013. évi versenyben Kis János az abszolút 5. helyet szerezte meg a férfi mezőnyben, ráadásul sprint befutóval, az osztrák Alexander Rudiger előtt.
A férfiaknál a győzelmet elképesztő tempóval az ír Gary Thornton szerezte meg - igaz az ő legjobb maraton ideje 2:17 és speciálisan erre a versenyre készült. Thornton hétköznap tanárként dolgozik egy középiskolában.

A női győztes az angol Fiona Oakes lett, aki "hétköznapi" körülmények között 2:37-es maratont tud futni. Oakes nagyon népszerű az angol sportéletben, hiszen nemcsak kiváló futó, hanem vegán is, azaz semmilyen állati eredetű élelmiszert nem fogyaszt.

A pálya mellett több helyen állt medve riasztó eszközökkel a segítőszemélyzet, de helikopterekből és motoros szánokról is folyamatosan kísérték a mezőnyt.

Összesen 35 férfi és 5 nő ért célba a nem mindennapi versenyen, ahol -30 C volt a hőmérséklet, az átlag szélsebesség a verseny alatt 78 km/h és alig volt kitaposott útvonal...

Forrás: Terepsport.hu