Mezei futó bajnokságok hétvégéje

Az elmúlt hétvége nem csak itthon, de külföldön is a mezei futó versenyeké volt. Az Egyesült Államok hatalmas presztizsű nemzeti egyetemi bajnokságát (NCAA) is most rendezték, illetve az óceán innenső oldalán is versenghettek a cross country szerelmesei, Hollandia és Belgium nagyszabású versenyein.

Az NCAA bajnokságot a University of Oregon színeiben induló mindössze 19 esztendős, elsőéves, Edward Cheserek nyerte, aki olyan nagyok nyomdokaiba lépett, mint Steve Prefontaine, Alberto Salazar vagy nem is oly régen Galen Rupp.

A fagypont közeli hőmérsékletben és erős szélben nem volt egyszerű a 10km pálya teljesítése, miközben a sárral is meggyűlt a versenyzők baja. Cheserek mindezek ellenére 29:42-vel győzedelmeskedett. A címvédő Kennedy Kithuka lett a második, a harmadik helyre a Harvard diákja, Maksim Korolev érkezett. A csapatversenyt a University of Colorado nyerte, 2006 után ismét. A hölgyek mezőnyében Abbey D'Agostino (Darthmouth) lett az első, mögötte Kate Avery (Iona) és Emma Bates (Boise State). A női csapatok közt a Providence University szerezte meg az elsőséget.

Vasárnap Európa egyik neves mezei versenyére a nemzetközi Warandecross -ra került sor a holandiai Tilburg városában.
A férfiaknál a 10km távot a belga Dame Tasama nyerte 29:58-cal, megelőzve a helyi Khalid Choukoud-ot, aki a holland nemzeti bajnoki címmel vigasztalódhatott (amit ötödszörre szerzett meg sorozatban!)

A női verseny 8,1km távján az etióp születésű, friss holland állampolgár, Sifan Hassan győzedelmeskedett 27:09-cel.

A "szomszédban" szintén az európai atlétika szövetség cross country permit sorozatának versenye zajlott, a belga Lotto CrossCup. A sáros pályákon helyi győztesek születtek, Bashir Abdi és Almensch Belete személyében.

Forrás: Edzésonline