Wermescher Ildikó ismét a dobogó legfelső fokán

Fantasztikus magyar terepfutó híreknek örülhettünk a hétvégén. Wermescher Ildikó a Zugspitz Ultratrail-en mutatta meg a világnak, milyenek a magyar lányok, de a fiúk miatt sem kell szégyenkeznünk!

A Salomon Zugspitz Ultratrail a korábbi években is sok magyar terepfutót vonzott, idén 19-en vágtak neki a 100km-en 5420m szintemelkedést tartalmazó nehéz, hegyi pályának. Közűlük is kimelekedik a Mammut Pro Team versenyzője, Wermescher Ildikó akinek mindössze 13 óra 45percre volt szüksége a táv legyőzéséhez, ami a férfiak közt is emberes időnek számít. A női mezőnyben olyan elsöprő győzelmet aratott, hogy a következő versenyző csupán 1 óra 16perccel utána érkezett!

A férfiak mezőnyében Kiss Miklós 12:58-as idővel 12. helyen végzett, kategóriájában 3. helyen.

Forrás: Edzésonline