Pénteken Dubai Maraton, nagy nevekkel, nagy pénzdíjjal

Pénteken kerül sor a Standard Chartered Dubai Maraton-ra, amely ugyan hivatalosna nem része a Marathon Majors sorozatnak, de afféle nemhivatalos fordulóként tartják nyilván, a gyors pálya és a kiemelkedő pénzdíj miatt is. A győztes 200,000 dollárral lesz gazdagabb.

A férfiak elit mezőnyében hat 2:07-en belüli maratonista is rajthoz áll, míg a hölgyeknél hárman rendlekzenke 2:22-nél jobb egyéni csúccsal és heten 2:24-en belülivel.

A korábbi években érdemes volt figyelni a távon itt debütáló futókat, ugyanis 2012-ben az első maratonista Ayale Abshero, majd tavaly a szinten először induló Lelisa Desisa győzött.

Idén is lesznek első maratoni versenyükön induló nagy nevek, a félmaratoni csúcstartó Atsedu Tsegay (félmaraton csúcsa 58:47) és Abera Kama.

Forrás: Edzésonline