Etióp és kenyai túlerő a Párizs Maratonon

Etiópok és kenyaiak álltak az idén 37.-szer megrendezett Párizs Maraton dobogóján a féri és a női mezőnyben is. A férfiak közt melepetésre a kenyai Peter Some győzött (2:05:38), a nőknél pedig, mint Prágában a férfi félmaratoni mezőnyben, szintén egy Tadese, az etióp Boru Feyse Tadese nyert hatalmas pályacsúccsal (2:21:06).

A hűvös, napos időben a hölgyeknél hatalmas tempóban futottak az élen állók, a győztes Tadese féltáv előtt vette át a vezetést, úgy, hogy minden idők leggyorsabb részidejét futotta ezen a pályán. Onnantól kezdve végig vezetett, s 2:21:06-os idővel szakította át a célszalagot. Az etióp Merima Mohammed (az idei houstoni győztes) ért be másodiknak (2:23:14), a bronz érem pedig a majdnem féltávig vezető kenyai Eunice Kirwa Jepkirui (2:23:34) nyakába került.

A férfiaknál is gyors iram jellemezte a 15 fős élbolyt, amit három gyorslábú iramfutó vezetett féltávig. Aztán innen három kenyai futó, Some, Sanga és Ndiema ellépett a mezőnytől, majd mindenki meglepetésére a kenyai Peter Some robbantott - a többiek pedig nem tudták követni. Az ő ideje a saját egyéni csúcsa is lett: 2:05:38. Második lett az etióp Tadese Tola (2:06:33), harmadikként Eric Ndiema ért be (2:06:34).

Magyar vonatkozása is volt bőven a versenynek, többek közt tárnoki futónagykövetünk, Klemné Zabó Ágnes is futott Futónagykövetünk facebook oldalán a következőképpen írta le az ő saját maratonját: "A verseny remek, az idő fantasztikus,a város lenyűgöző, az útvonal csodaszép, a hangulat fenomenális... a rendezés... na, az olyan "franciás"...de az meg kit érdekel???"

A verseny teljes eredménylistája itt tekinthető meg.

Forrás és fotó: iaaf.org