22. Atlétikai Európa bajnokság, Zürich – augusztus 15. délelőtt

Pénteken ismét ősziesre fordult, esős időben kezdődött a verseny Zürichben.
Az első pályaszámban, a súlylökésben, Márton Anita biztosan jutott a vasárnapi döntőbe. Az idén már rangos eredményeket elért szegedi atlétanő 17,36-os eredménnyel a hatodik helyen kvalifikálta magát a fináléba.
"- Bosszantó volt, hogy éppen a kezdésre leszakadt az ég, mert 18 méterrel melegítettem, és annyit is akartam dobni - nyilatkozta az MTI-nek. - A legrosszabb a második dobásnál volt a helyzet, akkor annyira esett az eső, hogy szinte kicsúszott a kezünkből a súly."

A Gyémánt Liga versenyeken is rendszeresen induló súlylökő hozzátette: a rossz idő meg is látszik az eredményeken, hiszen még 16,66 méterrel is be lehetett jutni a 12-es döntőbe. Márton Anita a fináléval kapcsolatosan elmondta, hogy célja az országos csúcs megdöntése.
"- Fedett pályán már megdobtam a 18,63-at, most szeretném ezt szabadtéren is megtenni."

A változó, hol borús - hol derűs magasugró körülményekkel is megküzdve, igen közel a továbbjutáshoz, a jó kísérleteket bemutató Szabó Barbara 185 cm-t ért el. A döntőhöz elsőre ugrott 185 cm kellett.

"- Nagyon hosszú volt a szezon - mondta a verseny után Szabó Barbara. - Négy éve Amerikában tanulok, s ott már nagyon korán elkezdődik az idény. Nem fizikálisan, hanem mentálisan fáradtam el. A 189 cm is bennem volt, ami biztos döntőt ért volna, de már nem sikerült, s az eső is bekavart" - tette hozzá.

Már napsütésben folytatódott a hétpróba. Az első nap négy száma után a távolugrás következett, amelyben Krizsán Xénia idei legjobbat: 601 cm-t, Zsivoczky-Farkas Györgyi 594 cm-t ugrott.
A hátralevő két versenyszám előtt Krizsán Xénia 4514 pontot /13,59-pb; 179; 14,17; 25,37; 601-sb - Zsivoczky-Farkas Györgyi 4380 pontot gyűjtött/14,06-sb;182-sb; 13,60; 25,87; 594. Folytatás 18,04/19,15 h-kor a gerelyhajítással.
A délelőtt kiemelkedő eredményeként 3;32:33 órás világcsúccsal nyerte meg az 50 km-es gyaloglást a most már háromszoros Európa bajnok francia Yohan Diniz. Az esti műsorban ismét lesz kiért szurkolni. 20,40-kor kezdődik a női kalapácsvetés döntője, Orbán Évával.