Egy hétvégén három pályacsúcs Ottawában

A nőknél és a férfikanál is új pályacsúcsot ünnepelhettek a vasárnap megrendezett Scotiabank Ottawa Maratonon. Az IAAF ezüst minősítésű versenyén az etióp Yemane Tsegay és Tigist Tufa szakította át elsőként a célszalagot. Az ugyanekkor zajló 10 kilométeres versenyen Mary Keitany győzedelmeskedett.

A férfiak versenye gyakorlatilag féltáv után eldőlt, Tsegay a táv utolsó harmadát teljesen egyedül futotta az élen. Többször hátrapillantott és görcsölő térdhajlítóját dörzsölte, de senki és semmi nem akadályozta végül a győzelemben, 2:06:54 idővel ért elsőként célba, ami pályacsúcs.

Meglehetősen jövedelmező győzelem volt, hiszen az első helyért 20,000 dollár járt, valamint további 10,000 a pályacsúcsért és még ugyanennyi, plusz egy legújabb Hyundai járgány a kanadai maratoni rekordért. Tsegay nem egészen két hónapja szintén pályacsúccsal nyert Daeguban, de úgy tűnik, sikerült regenerálódnia.

A női mezőny legjobbja Tigist Tufa volt, aki szintén féltáv után tört ki a konzervatívan haladó bolyból, hogy 2:24:31 pályacsúccsal elsőként érjen célba. Nem különösebben lepte meg őt az elsősége, nyilatkozata szerint győzni jött és konkrétan a pályacsúcs volt a célja.

Az ugyanekkor rendezett, ám teljesen különálló 10 kilométeres versenyen Mary Keitany szintén pályacsúcsot ért el, mindössze 13 hónappal kislánya születése után. A verseny különlegessége, hogy a női mezőny 4:10 perccel korábban rajtol és az első célbaérkező, legyen nő vagy férfi, külön 4000 dolláros bónuszt vihet haza a 6000 dolláros díj mellé. Idén Keitany mindkettőt elnyerte, plusz a pályacsúcsért járó 2000 dollárt.

Forrás: Edzésonline