Fantasztikus magyar szereplés az USA-ban

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Floridában a gyönyörű pályájáról híres Keys 100 ultrafutóversenyt, amelyen több honfitársunk is rajthoz állt. A legszebb eredményt Vajda Anita szállította nekünk, aki megnyerte az 50 mérföldes futamot, Nagy Katalin pedig a hosszú távon harmadik lett!

A verseny az Atlanti partvidéken zajlik, Key Largo városából indulva Key West a célpont és a résztvevők a 100 mérföldes verseny mellett 50 mérföldön, maratoni távon és váltóban is indulhatnak.

A hosszú távon Lesi Zoltán, Szitó Ervin és a kint élő Nagy Katalin és Lesi Menyhért képviselte hazánkat. Katalin a szuper harmadik helyet szerezte meg (abszolútban is 4. !) 15:53 célidővel. Lesi Zoltán a 28., Menyhért a 33, Ervin a 42. helyen ért célba.

Vajda Anita 50 mérföldes győztes ideje 7:44 (a második helyezett fél órával maradt el tőle! )

A teljesítők jutalma érem, valamint az amerikai ultrákon megszokott övcsat, a dobogósoké gyönyörű kagyló trófea.