Gregor László és Kálovics Anikó 10 km-es utcai futóbajnok

Ragyogóan szép futóidőben fogadta a résztvevőket Szombathely, az első alkalommal megrendezésre került 10 km-es utcaifutó Országos bajnokság alkalmából.

A nők rajtja után Kálovics Anikó rögtön élre állt, őt egy hármas boly követte. A későbbiekben az üldöző csoport némileg átrendeződött, de Kálovics Anikó végig megtartotta vezető pozícióját és 34:20-al győzött Perity Gabriella/34:29 és Gyürkés Viktória/35:02 p. előtt – aki harmadikként megnyerte az U23-asok versenyét, míg a junioroknál Somogyi Anett volt a legjobb/37:42 p.

A férfiak 10 kilométere a bajnoki címek mellett presztízs küzdelem is volt. Az élmezőnyben sokáig ott futott minden esélyes.

A végén a táv pályabajnokságán is győztes Gregor László ért elsőként célba/29:35 - az elmúlt hétvégi félmaraton bajnok Kovács Tamás előtt/29:41 p. A bronzéremért Minczér Albert/29:51 Csere Gáspárt előzte meg/29:54 p.