Három bronzérem, két U18 csúcs zárásként

Hétfőn három atlétával voltunk érdekeltek a nanjingi finálékban. Mindhárman parádésan szerepelve bronzérmet szereztek A döntőjükben, ketten közülük: Bajnok Eszter és Tóth Lili Anna/kétszer is a korosztályos csúcsot is megdöntötte.

Délelőtt hármasugrásban Bajnok Eszter/13,01 m-csúcs, délután előbb gerelyhajításban Schmölcz Márk Xavér/72,40 m, majd nem sokkal utána 2000 akadályon Tóth Lili Anna bátor versenyzés után/6:31,92 p - csúcs állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

"- A mai napot bronzba öntötték fiataljaink! - jelentkezett örömmel a II.Nyári Ifjúsági Olimpia helyszínéről Farkas Roland. - Eszter, Lili és Xavér magabiztos versenyzést bemutatva juttatták el önmagukat a dobogóra! A közönség ismét tombolt és tapssal hálálta meg a remek eredményeket! Örömmámorban úszik az egész csapat!
Holnap még mindenki indul a mix csapatokkal 8x100 méteres váltófutásban, aminek egy külön 160 méteres pályát építettek a rendezők." A tíztagú magyar atléta csapat ezzel a hármas sikerrel fejezte be nanjingi szereplését. Az öt érem, a további négy A döntő és az egy B döntő alapján elmondható, hogy a sportágat képviselő összes fiatal versenyzőnk helytállt a nagy vetélkedésben.