Hét 3:25 alatti maraton hét napon belül

Az 51 éves angol Steve Edwards teljesítette a címben foglalt vállalkozást, mégpedig a Weak in the Knees (kb. gyenge/reszkető térdek) elnevezésű versenyen. A hét maratonjának átlaga 3:22:13.

Nem csupán abszolút győztese volt a versenynek, de egy világrekordot is bezsebelhetett az 50 év feletti korosztályban. A versenyen elért összideje 23:35:35 így jócskán megelőzte a második helyezettet aki 24:21:33-mal végzett.

Edwardsnak nem ez volt az első extrém futóteljesítménye. Korábban elhatározta, hogy élete során megpróbál 500 három és fél órán belüli maratont teljesíteni, ám ezzel hamar végzett, így újabb kihívást keresett.

Az egyhetes verseny során a leggyorsabb maratont az első napon futotta, ekkor 3:18:37 alatt ért célba. A hatodik napon elesett és megsérült, de ez sem akadályozta meg a futásban, csupán az eredménye lett "gyengébb", 3:24:44.

Futásával jótékony célra gyűjtött, egy hospice ápoló otthon számára.

Forrás: Edzésonline