Magyar sikerek a szerb bajnokságon

A hétvégén került megrendezésre a szerb 24, 12, 6 órás, illetve 100 kilométeres bajnokság Palicon. Sajnálatos, hogy a szépséges környezetben zajló esemény meglehetősen kevés futót vonzott, de ez semmit nem von le a résztvevő magyar versenyzők eredményeinek értékéből. Vajda Anita eredménye a legszebb, 215 km feletti eredményével toronymagasan nyerte a női 24 órást.

A palici tó mellett kialakított - az idei évben megváltozott - 600 méteres pályán nem volt könnyű dolga a versenyzőknek. Az időjárás tovább nehezítette a körülményeket, a napon bőven 30 fok fölé kúszott a hőmérséklet.

A 24 órás versenyben Vajda Anitát nem tudták megszorongatni, de láthatóan nem csupán a győzelemre hajtott, szépen végigfutotta a 24 órát és remek, nemzetközi B szintnek megfelelő eredményt ért el.

A férfiaknál nagy verseny zajlott a dobogós helyekért, a kezdetektől vezető szerb futót az utolsó órában kis híján megelőzte Veres Béla, de végül be kellett érnie a második hellyel. A dobogó harmadik fokára Lukács Albert Blue állhatott fel. Zahorán János kiállt a versenyből.