Mo Farah diadala

A kétszeres olimpiai bajnok Mo Farah nyerte a férfi 10 ezer métert a zürichi atlétikai Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

A brit sztárfutó egyértelmű esélyesnek számított annak ellenére, hogy a felkészülése nem volt ideális. Maratoni bemutatkozása Londonban nem sikerült, majd egészségügyi problémák miatt a Nemzetközösségi Játékokon sem indult. A franciaországi magaslati edzőtáborban azonban újra formába lendült, ezt bizonyította a Letzigrund Stadionban is.

Az első körök végén még csak a mezőny végén kocogott, majd felfutott az élen haladókhoz. A két kenyainak született török futó, a címvédő Kemboi Arikan és Ali Kaya megpróbálta lerázni, de nem sikerült. A többiek kezdtek szép lassan leszakadni, miközben az élboly a törökök és Farah vezetésével rótta a köröket.

Tíz körrel a vége előtt hétfősre szűkült az élboly, benne az idei európai ranglistaelső belga Abdi Bashivval. Az utolsó körben aztán Mo Farah elindította a hajrát, a célegyenesig a kenyai-törökök még próbálták befogni, de az utolsó 50 méteren már biztosnak tűnt a győzelme. Sőt, Ali Kaya a második helyről is lecsúszott, mivel Andy Vernon lehajrázta, azaz kettős brit siker született.

Farah 28:08.11 perccel diadalmaskodott, Vernon 28:08.66, Kaya 28:08.72 percet futott.