PÁLYACSÚCS A LONDONI MARATONIN

A férfiaknál a világcsúcstartó kenyai Wilson Kipsang, a nőknél pedig honfitársa, a kétszeres világbajnok Edna Kiplagat nyerte meg vasárnap a londoni maratoni futóversenyt.

ipsang másodszor nyert a brit fővárosban, ezúttal pályacsúccsal, 2:04:29 órás eredménnyel. Mögötte a szintén kenyai Stanley Biwott lett a második, az etióp Tsegaye Kebede pedig a harmadik.

A 42.195 kilométeres távon ezúttal bemutatkozó hazai kedvenc, az 5000 és 10 000 méteren olimpiai és világbajnok Mo Farah nyolcadik lett a rendkívül erős mezőnyben.

A nőknél Edna Kiplagat a tavalyi és tavalyelőtti második hely után tudott győzni, s először nyert Londonban. A győztes a Buckingham-palota előtt kialakított célegyenesben, az utolsó 200 méteren sprintelte le honfitársát és névrokonát, Florence Kiplagatot. Harmadikként a maratoni távon most bemutatkozó, 10 ezer méteren olimpiai bajnok etióp Tirunesh Dibaba zárt.