Papp Krisztina harmadszor országos bajnok tízezren

A hűvösre fordult időjárásban érdekes versenyeket vívtak egy mással az idei 10 000 méteres bajnokság indulói. A nők 25 körös futamában Papp Krisztina imponálóan biztos futása és EB szintje/ 32:59,39 p.- a férfiak viadalában pedig az utolsó körig tartó izgalmas küzdelem és az új bajnok, Gregor László/29:59,74 p. látványos utolsó köre tette emlékezetessé a pasaréti estét.

Az előzetes nevezésekhez képest voltak hiányzók, de a versenyre kilátogató nem kisszámú érdeklődő a bajnokságnak és az azt megelőző magyar liga számoknak köszönhetően már az idény kezdetekor ízelítőt kaphatott a szakág szépségeiből.

A hölgyek tízezer méterén rögtön a rajt után élre állt és előnyét csak növelte az újpesti Papp Krisztina, aki egyedül is jó tempót futva 33 percen belüli idővel védte meg címét. Mögötte hárman küzdöttek a még kiadó két dobogós helyért, amely végül a Kácser Zita/35:27,63 - Kovács Zsófia/35:34,05 - Merényi Tímea/35:46,51 sorrenddel zárult. A távot 14 versenyző teljesítette.

A záró program a férfiak bajnoki versenye volt, ahol látványosan sokan álltak rajthoz és a teljes táv során a kialakult és változó összetételű bolyok izgalmas taktikai csatákat vívtak egymással. Az élboly szinte végig fej-fej mellett futott, a táv harmadik harmadában már látszott, hogy a hajrágyorsaság dönti el majd a sorrendet. Ebben a látványos "körhintában" végig jól helyezkedett a békéscsabaiak 22 éves középtávfutója, Gregor László, aki egy 58 mp-es utolsó körrel végül biztosan nyert.
A további helyekért a 25.körben is szoros küzdelem volt, az utolsó métereken alakult ki a Józsa Gábor/30:03,68 - Szögi István/30:04,34 - Kovács Tamás/30:07,40 - Csere Gáspár/30:11,35 - Farkas Dáriusz/30:21,19 - Soós Dániel/30:39,49 p. sorrend az élen befutóknál. A beérkezők száma 38 fő volt.

A junior bajnokságot Szögi István és Somogyi Anett/37:36,22 p. nyerte - az utánpótlás legjobbja Gregor László és Ferenc Katalin/38:01,05 p. volt. A hat óra előtt kezdődött és este tízre befejeződött "futóestén" a gyermekversenyektől az Atlétikai Magyar Liga/AML számaiig több futam is jó felvezetője volt az OB küzdelmeinek. A Szuper Ligába tartozó 800 métereken a férfiaknál Kazi Tamás nyert Szemeti Péter előtt/1:49,22 - 1:49,67 p; a nőknél az erősebb futam eltaktikázta versenyét, így a második futam, Tóth Lili Anna vezetésével/2:13:42 p.végzett az összesített lista élén.