Skyrunning Világbajnokság eredmények

Június utolsó hétvégéjén került sor a franciaországi Chamonix-ban a Skyrunning világbajnokságra, ahol több különféle versenyszámban (Sky distance, Ultra, Vertical km, cross és 10 km) mérkőztek meg a sportág legjobbjai.

Még pénteken rajtolt el a 80 kilométeres ultratáv, melyről később kiderült, hogy talán 90 kilométernél is több volt.
Az első helyen Luis-Alberto Hernando érkezett a célba 10:25:52 idővel. Mindössze négy percet vert a pályacsúcstartó, ám idén csak második helyezett Francois Dhaene-re.
A nők közt elsőként Emelie Forsberg teljesítette a távot, 12:38 idővel, őt követte Anna Frost, 12:46-tal.
Nincs nagy verseny magyar résztvevő nélkül: Oszaczki Géza 19:30 idővel képviselte hazánkat.

A szintén pénteken lezajlott Vertical KM távon - nem meglepő módon - Kilian Jornet győzedelmeskedett, új pályacsúccsal, 34:18 idővel.
Kilian vasárnap a maratoni távon is rajthoz állt és győzött is, 3:23 idővel, saját pályacsúcsát megjavítva. Az embert próbáló útvonalon 42 kilométerhez 2500 m szintemelkedés tartozott. Az első nő az olasz Elisa Desco lett, 3:53-mal.

Forrás: Edzésonline