Török-Ilyés László a magyar 6 órás bajnok

A férfiaknál Török-Ilyés László nyerte meg a hatórás ultrafutó országos bajnokságot, melyen nem ő, hanem csak a nyílt kategóriában nevezett Peyer Zoltán érte el a legjobb eredményt.

A bajnoki címet Török-Ilyés 76,788 kilométeres teljesítménnyel szerezte meg a Velencén, az 1150 méteres aszfaltos futókörön. Peyer 82,188 kilométert futott hat óra alatt, ám nem rendelkezik szövetségi (MASZ) versenyengedéllyel, ezért csak a nyílt kategóriában rajtolhatott. Hozzá hasonlóan Sipos Csaba is csak a nyílt versenyben szerepelt, pedig 78,489 kilométeres eredménye jobb mint Török-Ilyésé, aki így a nyílt kategóriában a harmadik lett.

A nőknél a bajnoki és a nyílt kategória sorrendje megegyezett: a győzelmet Makai Viktória szerezte meg 69,39 kilométerrel, a második helyet Kisháziné Zombory Erika 67,669 km-rel, a harmadikat pedig Tomán Edina 67,067 km-rel.

Forrás: Sportgéza