Zabari korosztályos ezüstérmet szerzett a 100 km VB-n

Pénteken került sor a 100 kilométeres ultrafutó világbajnokságra a katari Dohában. A meleg, párás időben a magyar csapatnak sajnos nem jött ki túl jól a lépés, de egy korosztályos ezüstéremnek örülhettünk. A versenyt amerikai futó nyerte.

A Zabari János, Steib Péter, Polyák Csaba összeállítású csapat ha nem is nagy esélyekkel, de a tisztes helytállás reményében utazott Dohába. Sajnálatos módon, Steib Péter 70 km körül a feladás mellett döntött, Polyák Csaba 08:49:05-ös idővel az abszolút 103. helyen ért célba kategóriájában 77. lett, Zabari János a 8:11:29-es idővel abszolút 74. helyen fejezte be a versenyt, de kategóriájában (45-49 évesek) ezüstérmes lett. Női csapatunk nem vett részt a versenyen.

Az élen nagy harc volt, amiből végül a terepen is (sőt, inkább terepen) nagyszerű eredményeket produkáló amerikai Max King került ki győztesen, tiszteletet parancsoló 6:27:41 idővel azaz 4 perc körüli ezrekkel.

A nőknél a brit Ellie Greenwood diadalmaskodott, 7:30:44-es idővel.