Éremeső a Szenior fedett EB-n

Az atléták 10. Szenior Fedett pályás Európa-bajnokságát március 23-28. között rendezték a lengyelországi Torunban. A világszínvonalú, vadonatúj sportcsarnokban lebonyolított eseményen a maroknyi magyar csapat remekül helytállt és 3 arany-, 1 ezüst- , valamint 6 bronzéremmel zárta megméretést.

A győzelmek sorát 61,06 m-es teljesítményével a tavalyi budapesti VB első helyezettje, a gerelyhajító Mezei Zsolt Tamás (M35) nyitotta. A csapat legifjabb tagját a legidősebb - szintén tavalyi világbajnok - Kurunczi Zoltán (M75) követte: rúdugrásban 280cm-es eredménnyel állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

"Sprinter-királyunk", Bodnár Gábor (M55) sem maradhatott ki az elmúlt évi kiemelkedő teljesítményt megismétlők sorából: ő a 60 m-es bronz után 200 m-en diadalmaskodott meggyőző fölénnyel (24,75mp).

A legnagyobb magyar bravúr is a sprintszámokhoz kötődik: 4x200m-en a magyarok /Béres Sándor - Lisztóczky Janos - Hallósy Zsolt - Bodnár Gabor 1:34.57-es kitűnő idővel nyertek ezüstöt a 40 évesek kategóriájában - az 57 éves Bodnár Gábor finisével!

Bronzokból még inkább nem volt hiány. Vadász Kitty (W40) 158cm-es magasugrása és Kőrösi István (M60) remek hármasugrása (11,11m) után a BEAC kitűnő középtávfutója, Boross Gábor (M40) duplázott: 800 és 1500 m-en is a harmadik legjobb volt. Példáját követte az egykori szparis, ma Ikarus színekben versenyző Gajdos Tamás (M55), aki 800 m-en 2:12,92 p. időeredménnyel léphetett fel a dobogóra.

Bodnár Gábor 60 m-en szerzett bronzával együtt összesen 10 éremmel térhetett haza a gratulációt érdemlő magyar delegáció, ez pedig az egy főre jutó érmek számát tekintve az élmezőnybe tartozó teljesítmény volt.

Következik hasonló sikerek jegyében a nyári, lyoni VB.