Simona Staicu és Polyák Csaba nyerték az 50 km-s ob-t

Szombaton zajlott az ultrafutók 50 kilométeres országos bajnoksága, amelynek a Velence adott otthont. Staicu közel fél órát vert a másodikra.

Az esemény egyben az Optivita Ultrafutó Kupa állomása is volt, így a versenyengedéllyel nem rendelkezők nyílt futamban indulhattak.

A futóknak a Velencei-tó közelében kijelölt 2272,8 méter hosszú, aszfaltozott pályán kellett teljesíteniük az ötven kilométeres távot, ebben a leggyorsabb idén Polyák Csaba volt. A hölgyek versenyében Staicu Simona nem hagyott kétséget elsőbbsége felől, közel fél órát vert a második helyezettre.

Ahogyan a képen látható, úgy tűnik, igazán ki sem fáradt, ugyanis másnap a Coca-Cola Testébresztő Női Futógálán 10 kilométeren is győzelmet aratott.