Elesett a rajtnál, s így lett első a félmaratoni vb-n Kipsang [videóval]

A férfiaknál és a nőknél is kenyai atléta győzött a Cardiffban szombaton megrendezett, szeles, esős időjárással nehezített félmaratoni-világbajnokságon.

A férfiaknál Geoffrey Kipsang Kamworor, bár a rajtnál elesett, megvédte címét (59:10 perc), a második helyen honfitársa, Bedan Karoki Muchiri ért a célba.

Az ötszörös győztes eritreai Zersenay Tadese és a kenyai Paul Tergat (2) után Kamworor (2) a harmadik, aki egynél többször tudta megnyerni a félmaratoni-vb-t. A kenyai futó megcélozta Tadese 2010-es világcsúcsát is (58:23, Lisszabon), sokáig közel járt hozzá, de a hajrában lecsapó hatalmas zápor végképp elmosta a rekordjavítás esélyeit.

A házigazda britek kétszeres olimpiai bajnok hosszútávfutója, Mo Farah - aki a riói játékokra készülve állt rajthoz a viadalon - nagy sprint után szerezte meg a bronzérmet.

A nőknél - akárcsak két éve Koppenhágában, ahol az első öt hely mindegyike nekik jutott - hármas kenyai siker született: Peres Jepchirchir győzött Cynthia Cherotich Limo és Mary Wacera Ngugi előtt. A legjobb európai, az olasz Veronica Inglese a 16. helyen ért célba.

2018-ban a spanyolországi Valencia lesz a félmaratoni-világbajnokság helyszíne.