Korábbi győztesek a 10 kilométeren is

Egy másik verseny idei, valamint a tavalyelőtti Generali Futógála győztese nyerte a 10 kilométeres futótávot a 7. Generali Duna-parti Futógálán.

A férfiaknál Zsiros Mihály, a 25. T-Home Vivicittá Városvédő Futás győztese lett az első, a nőknél az a Kiss Melinda győzött, aki két évvel ezelőtt is első lett a futógálán. A két futó magabiztosan, jó tempóban futva nyerte a 10 kilométert. Misi a célba érkezés után azt mondta, nem ismerte a mezőnyt, ezért nem is kezdett gyors tempóban. A táv elején egy három főből álló élbollyal együtt haladt, amelytől aztán olyannyira meglépett, hogy 3-4 kilométer után már végig egyedül futott. Melinda hasonlóan nyert: ő is a célba érkezés után nyilatkozott, és elmesélte, a táv eleje könnyen ment, ráadásul hátszél támogatta a futókat. A versenyt ő is nagy előnnyel nyerte.

A 7. Generali Duna-parti Futógálán 2850-en vettek részt. A legtöbben, 960-an az 5 kilométeres futótávon álltak rajthoz. A jó időben zajló eseményen több mint 100-an gyalogolták végig a 8 kilométeres történelmi túrát, és közel 400 görkoris száguldott a Duna-parton.

Futás, 10 kilométer

1. Zsiros Mihály (Budaörsi DSE) 32:03 2. Csere Gáspár (BEAC) 33:42 3. Kustos Szabolcs (Vasas Humansoft) 34:09

1. Kiss Melinda (Spuri SC) 38:48 2. Hargitai Henrietta 40:40 3. Khell Róza 40:43