Lel legyőzte Wanjirut New Orleans-ban

A háromszoros London Maraton győztes kenyai Martin Lel jobb volt a félmaratoni világcsúcstartó Sammy Wanjirunál február 28-án New Orleansban: Lel 1:01:07-es idővel, 26 másodperces előnnyel nyerte a Rock ‘n’ Roll Mardi Gras Félmaratont. "Az volt a vágyam, hogy győzzek" - nyilatkozta a verseny után Lel. "Úgy gondolom, hogy ez a verseny jó erőfelmérő volt a London Maratonra való felkészülésem során, önbizalmat ad ez a siker. New Orleans nagyon érdekes város, a szurkolók éljenzése pedig sok energiát adott a verseny során."

A női mezőnyben a korábbi félmaratoni világbajnok etióp Berhane Adere győzött, minden idők legjobb Amerikában futott női idejével. Az etióp futónő 1:07:52-vel nyert, ezzel megjavította az amerikaiak favoritjának, Deena Kastornak a legjobb amerikai földön, 2005-ben futott eredményét.