Megválasztották az Év IAU Atlétáit

Az IAU (Ultrafutók Nemzetközi Szövetsége) szavazásán Michael Wardian (USA) és Sharon Scholz (Ausztrália) nyerték el az Év Atlétái címet.

A 36 éves Wardian 2010. júliusában 2:27:21-es idővel új fedettpályás világcsúcsot állított fel maratoni távon. Eredményei: IAU 50km World Trophy Final harmadik hely (2:54:56), IAU 100km Világ és Európa Bajnokság harmadik hely (6:49:18) és Caumsett 50km első hely (2:55:05). A férfiaknál a másik jelölt a japán Shinji Nakadai volt, aki megnyerte az IAU 100km VB-t (6:43:44).

Sharon Scholz számos ausztrál rekordot tart - köztük a 12, 24 és 48 óra alatt teljesített leghosszabb távokét. Eredményei: IAU 24 órás VB 6. hely (224.885km), Coburg 6 órás verseny első hely (71.927km) és ausztrál 48 órás bajnokság első hely (333.029km). A hölgyeknél öten versengtek a címért, Scholz ellenfelei az amerikai Meghan Arbogast, a német Julia Fatton, az angol Sue Harrison és a japán Sumi Ingaki voltak.

Valamennyiüknek gratulálunk az elért eredményeikhez!