Minden idők 4. legjobb idejével nyerte Oswaldo Lopez a Badwater Ultramarathont

A 2011. július 11. és 13. között rendezett 217 kilométeres kaliforniai Badwater Ultramarathont 23:41:40-es idővel nyerte meg a mexikói Oswaldo Lopez.

A 39 éves Lopez az elmúlt két évben másodikként ért célba, ám most felért a dobogó legfelső fokára, több mint egy órával megelőzve a japán Ryoichi Sekiya-t (24:49:37), míg a harmadik az amerikai Michael Wardian lett, szintén több mint egy órával lemaradva (26:22:01). A verseny elején Sekiya 30 másodperccel vezetett, de 110 mérföldnél Lopez megelőzte.

A 135 mérföldes (217 km) non-stop versenyt Kaliforniában rendezték, ahol ilyenkor akár 55 fok is lehet. A verseny Badwaterből, Death Valley-ből (Halál Völgy) indul, 85 méterrel a tengerszint alatt, és a Mt. Whitney hegy lábánál ér véget, 2530 méteres magasságban. Az útvonalon 3 hegy van, összesen 3962 méter szintemelkedéssel és 1433 méter szintereszkedéssel. A világon a legnehezebb terepfutó versenynek tartott eseményen olyan tájegységek és képződmények mellett haladnak el a résztvevők, mit a Gomba Szikla, Kazán Patak, az Ördög Kukoricaföldje, az Ördög Golfpályája vagy a Kályhacső Kutak.

Lopez ideje a hivatalosan 1987 óta megrendezett verseny 4. legjobb ideje. A pályacsúcsot a brazil Valmir Nunes tartja 22:51:29-es idővel.
Megjegyezzük, az 5., 6. és 18 legjobb idő a korábban Amerikában élő, jelenleg kecskeméti magyar Kónya Ákosé!