Mutai pályacsúccsal nyert Eindhovenben

Geoffrey Mutai a második egymást követő győzelmét aratta vasárnap Eindhovenben, a 26. alkalommal megrendezett maratonon.

A kenyai futó négy nappal a 28. születésnapja után diadalmaskodott 2:07:01-es idővel, mellyel megdöntötte a pályacsúcsot. Mutai azonnal a vezető bollyal kezdett futni, 6 iramfutó segítette a versenyzők teljesítését. Az első 10 kilométert 30:13-mal tették meg, az élmezőny 25 kilométer után már csak 10 főből állt. 30 kilométernél 1:31:12-es idővel haladtak át, az utolsó két iramfutó pedig 35-nél állt ki. Mutai ekkor iramot váltott, és gyorsan néhány száz méteres előnyre tett szert, melyet a célig sikerült tartania. A második helyen Philip Sanga Kimutai ért célba 2:08:07-tel, a harmadik pedig Joseph Ngeny lett 2:08:10-zel - mindketten egyéni csúcsot futottak. Összesen kilenc futó ért célba 2:10:00-en belül.

A női versenyt a 28 éves namíbiai Beata Naigambo nyerte egyéni csúccsal, 2:31:01-gyel.