Napsütésben futott Szeged

A napfény városa nem cáfolt rá nevére - verőfényes napsütés és 22 fok, vagyis csodálatos futóidő köszöntötte szeptember 17-én, szombaton a 6. K&H olimpiai futónapok 3800 résztvevőjét Szegeden.

A futók már reggel 8 órától érkeztek az idei új versenyhelyszínre, a Széchenyi térre. Ahogy egyre többen vették át a rajtszámukat és az esemény egyedi, emblémázott pólóját a versenyközpontban, úgy kezdett el bekékülni a tér és környéke. Iskolai csapatok, családok, baráti társaságok tűzték fel a rajtszámukat saját vagy társaik pólójára a fák árnyékában. Az indulókat Ménesi Mariann, a helyi Mozgásterápia Centrum edzője melegítette be, ezzel megalapozva a jó futóhangulatot. A szegedi 6. K&H olimpiai futónapok rajtjelét Skaliczky László, a Pick Szeged kézilabda csapatának edzője adta meg. A mezőny több mint 4 és fél percig rajtolt.

A 3,2 kilométeres távon, mely megkerülte Szeged belvárosát a Tisza-part érintésével, Szelepcsényi Zsolt ért célba elsőként 9:47-es idővel. A hölgyeknél a Biacsi ikernővérek szakították át a célszalagot, szinte azonos idővel, ám most Bernadett előzte meg Ilonát.
A népes futómezőny további közel fél órán keresztül érkezett meg a célba. Volt, aki a nyakában hozta gyermekét, mások indián szökelléssel ugrottak be a célkapu alatt, jöttek babakocsis apukák, nagyszülők az unokáikkal kézen fogva. Voltak olyan résztvevők, akik a mai futásukat Velky Péter, a Pick Szeged kézilabda csapat súlyos sérülést szenvedett játékosának gyógyulásáért ajánlották.

Az esemény egyben a Szegedi Tudományegyetem egyéni bajnoksága is volt, ahol a férfiak dobogósai megegyeztek az egyéni abszolút verseny nyerteseivel. Az egyetemi bajnokság női győztese Vlocskó Noémi lett. A dobogósok mellett a sorsolás győztesei is nyertesnek mondhatták magukat - 8 szerencsés futó kapta a Timex, illetve a K&H ajándékait.

A K&H olimpiai futónapok sorozata áprilisban Dunaújvárosban kezdődött, majd májusban Kecskeméten és Veszprémben folytatódott. A sorozat a szegedi futás követően másnap, szeptember 18-án Kaposvárott zárul.