NYOLCADIKKÉNT ZÁRT A MAGYAR CSAPAT

Az első nap után ötödik magyarok a nyolcadik helyen végeztek az atlétikai csapat-Európa-bajnokság I. osztályának bergeni viadalán, így jövőre is ebben a kategóriában szerepelnek.

A Szuperligába a fehéroroszok, a finnek és a norvégok jutottak fel. A svájciak és a szerbek kiestek a II. osztályba.

Szombaton Pars Krisztián a férfi kalapácsvetést, Petráhn Barbara pedig a női 400 métert nyerte meg az atlétikai csapat-Európa-bajnokság I. osztályának nyitó napján, mely után az ötödik helyen áll a magyar válogatott a norvégiai Bergenben.A szolnoki Petráhn remekül futott kedvenc távján, s idei legjobbjával, 52.94 mp-cel győzött, s szerzett a magyar válogatott számára 12 pontot.

Vasárnap a magyarok közül - a viadal honlapja alapján - Kazi Tamás nyert számot, 800 méteren 1:48.99 perccel végzett az élen. Diszkoszvetésben az athéni olimpián ezüstérmes Kővágó Zoltán 63.44 méteres dobással második lett a 67 méterrel győztes észt Gerd Kanter mögött.

Ugyancsak második lett a női 4x400-as váltó, 3:35.55 perces eredménnyel, míg ugyanezen a távon a férfi staféta harmadikként zárt 3:08.54-gyel. Kiss Dániel számára balszerencsésen értek véget a 110 m gát küzdelmei, ugyanis a nyolcadik akadálynál befogta a vezető Gregory Sedocot, a kilencediknél pedig már előtte volt, amikor a holland belerúgott a gátba, és átesett az ő pályájára. Mindketten elestek, Kiss meg is sérült.

A hét végén rendezték meg a csapat Eb mind a négy osztályának küzdelmeit, amelyek közül a bergeni viadalon a legjobbak versengésének számító Szuperligába jutás volt a cél. Az eddig Európa-kupa néven lebonyolított kontinentális csapatverseny egyik újítása, hogy a férfi és női versenyt együtt értékelték.

A szabályokon is változtatott a kontinentális szövetség, ugyanis a futószámokban nem volt lehetőség hibás rajtra, magas- és rúdugrásban pedig a negyedik rontás után be kellett fejezni a viadalt.

A többi ügyességi számban az első két sorozat után a legjobb hat kapott egy harmadik kísérletre is lehetőséget, majd a legjobb négy még egyre. 3000 és 5000 méteren, valamint 3000 m akadályon három-három futót kiállítottak az utolsó körök előtt.

Forrás: Nemzeti Sport és SportGéza