Olasz és ugandai győzelem a hegyifutó vb-n

Hétvégén rendezték Olaszországbn a 25. Hegyifutó Világbajnokságot. Madesimoban a közönség hazai sikernek is tapsolhatott, hiszen a nőknél az olasz Elisa Desco volt a legjobb. A férfiak versenyét az ugandai Geoffrey Kusuro nyerte. Összesen 35 országból 330 futó állt rajthoz.

A vb pályája egy 4,3 km hosszú, 275m szintet tartalmazó füves - sziklás kör volt, melyből a nők kettőt, a férfiak hármat futottak. A start 1750 méteren volt. Az időjárás kedvezően alakult, a vb idejére kisütött a nap és felszárította a pályát.

Elisa DescoA női versenyben az első kör után még Valentina Belotti állt az élen, de a második körben Elisa Desco megelőzte őt, míg a harmadik helyre Maria Grazia Roberti futott be, így a nézők nagy örömére a csapatversenyt is simán nyerték az olaszok. A férfiaknál a top 10 helyből hetet afrikai futók szereztek meg, a győztes az ugandai Geoffrey Kusuro lett, aki 2007-ben már junior vb címet is szerzett. Másodiknak ért célba az eritreiai Azerya Weldemariam, őt követte az ugandai James Kibet. A féfiaknál a csapatversenyt Eritreia nyerte meg.

A juniorok versenyében a nőknél a török Yasemin Can, a férfiaknál az olasz Xavier Chevrier győzött.