Petrik Éva: A Vivicittá számomra a tavaszt jelentette

Éva tizenötszörös válogatott és huszonötszörös magyar bajnok 800 métertől maratonig egyéniben és/vagy csapatban. A KSI-ben kezdte, majd a Honvéd és a BVSC következett, végül a Kaposvár színeiben hagyta abba aktív sportpályafutását. 2005-től dolgozik a BSI-ben nevezési munkatársként. Így emlékszik vissza 1987-es Vivicittá-győzelmére.

"Az a tavasz különben is emlékezetes volt számomra, hiszen a Vivicittá előtt három héttel, március 14-én megnyertem a Szeged Maratont 2:38-cal. A Vivicittá Városvédő Futást gyorsító edzésnek szántam, mert utána egy héttel a Westland Félmaraton szerepelt a versenynaplómban. Már halványak az emlékeim, de arra emlékszem, hogy remek idő volt, ragyogó napsütésben futhattunk. Egészen jól ment, nem kellett nagyot csatáznom, sikeresen elléptem a vetélytársnőimtől már a táv felénél. Erős Tibivel, Nedelka Józseffel futottam együtt, akikkel a BVSC-ben versenyeztem. Az Árpád híd aljától szúrásom volt, onnan már nem is nyomtam annyira. Majdnem egy perc előnnyel nyertem 40:47-tel Barócsi Heléna előtt. Az ő ideje 41:39 volt, a harmadik helyen 42:06-tal Ladányiné Schaffner Antónia futott be. Edzésként is jól sikerült verseny volt, mert utána a Westland Félmaratonon 1:17-tel nyertem, majd öt héttel később az Amsterdam Maratonon második lettem 2:43-mal. Futópályafutásom egyik legszebb tavasza volt, de a Vivicittán, ha tehettem, egyébként is mindig futottam. Jókedvű rendezvény volt, a Margitszigethez, a tavaszhoz kötődött; igazi tavaszhozó rendezvény!"