Rákját gyógyítja futással Ferenc

Gyűrűn lógás, súlyzózás, lépcsőzés a gáton - mindezek meg sem kottyannak a 77 éves Gémes Ferencnek. Egy gyakorlat sem maradhat ki, a 10 kilométer lefutása után. Pedig Feri bácsi csak ötvenévesen kezdett sportolni.

Építésvezetőként ülőmunkát végeztem. Mázsásra híztam és láncdohányos voltam - vallja be Ferenc. A nagy változás egy Balaton-átúszással kezdődött 52 évesen, az utolsó tíz percben ki akarták húzni a vízből, de ő végigcsinálta.

Nem pihentem, a következő hétvégén 28 kilométeres futóversenyen indultam. A sarkamban jött a mentő, biztosra vették, hogy rosszul leszek - emlékszik a nyugdíjas. Ehelyett dobogós helyen végzett.

A hatvanas éveimtől sorra nyertem a versenyeket. Világbajnok lettem 400 méteren, 3000 méteren pedig ezüst érmet szereztem. Dobogós lettem a maratonon és félmaratonon - sorolja eredményeit az agg atléta.

De arra a legbüszkébb, hogy őt kérték fel 1996-ban, hogy 6 kilométeren át vigye az olimpiai lángot. A fiatalodáson túl másik komoly indoka is volt, hogy a mozgást válassza: a gyógyulás.

29 évesen agydaganatot diagnosztizáltak nálam, de nem engedtem magam megműteni. Később kiújult, akkor is műtét helyett másnap 40 kilométert futottam. Azóta orvossal még telefonon sem beszéltem - fűzi hozzá a legjobb egészségben Feri bácsi.

Forrás: Borsonline