Rekordok az Antarktisz Maratonon

A múlt hét végén rendezték az Antarctic Ice Marathon & 100km versenyt, ahol több rekordot is megdöntöttek a résztvevők. 15 ország 40 futója vállalkozott a nem mindennapi körülmények közötti félmaratoni, maratoni és 100 kilométeres távokra.

A rajt a déli szélesség 80. fokánál volt, néhány száz mérföldre a Déli-sarktól, az Ellsworth hegység lábánál.

A maratoni távon a francia Clement Thevenet végig vezetett, és 3:47:07-es idejével új rekordot állított fel.
A hölgyeknél a brit Yvonne Brown 4:26:10-es eredményével két Északi-sark Maraton győztest, az ír Emer Dooley-t és honfitársát, Alison Hamlettet megelőzve lett az első. Mindhárom dobogós hölgy jobb időt futott, mint a korábbi rekord.

Thevenet a 100 kilométeres távon is elindult, és azt is rekorddal nyerte meg, 12:09:06 alatt lefutva a távot.

Hogy teljes legyen a rekorder hétvége, annak tiszteletére, hogy most van a 100 éves évfordulója annak, hogy az első ember elérte a Déli-sarkot, az ír Richard Donovan 100 mérföldet futott 24:35:02, vagyis több, mint egy nap alatt. Szerencsére sötétség nem hátráltatta a futását, mert az Antarktiszon az évnek ebben a szakában 24 órán keresztül világos van.

Megjegyzendő, hogy az Antarktiszon most nyár van, ám a 100 kilométeres táv napján -25 fok volt.