Rekordszámú résztvevő a szegedi Vivicittán

Több szempontból is kiemelkedő esemény volt a szegedi 10. T-Home Vivicittá Városvédő Futás. Az esemény 10. születésnapjához érkezett, minderre pedig a Futás Jubileumi Évében került sor. A Tisza-parti városban 5340 induló állt rajthoz a Vivicittán, ami rekord az esemény szegedi történetében.

A város leghíresebb terén először történelmi zászlóforgatók szórakoztatták az egyre növekvő létszámú és a rajtot váró futókat, ezt követte a közös zenés bemelegítés. Közvetlenül a startpisztoly elsütése előtt a Tavaszi szél vizet áraszt című népdalt énekelték el közösen a futók. A rajtot 10 órakor Janics Natasa olimpiai bajnok kajakozó lőtte el, utána pedig több mint 7 percig tartott, míg az utolsó futó is elhagyta a Dóm teret. Nem kellett viszont sokat várni az első befutókra. A férfiak mezőnyében Lóczi Attila, a Titán TC színeiben 10:19-es idővel nyert, a második az ugyancsak Titán TC-s Szelepcsényi Zsolt lett 10:21-es idővel, harmadiknak Várbíró Attila (Mogyi SE) ért célba, ideje 10:30. A nőknél Biacsi Ilona 11:43-mal győzött, megelőzve a 11:50-es időt futó Biacsi Bernadettet. A két SZVSE-s futó mögött Tűhegyi Sára (Titán TC) lett a harmadik, 12:12-es idővel.

A győztesek után hosszú ideig érkeztek a befutók, akik a kissé borongós, néha szemerkélő esős időben teljesítették a 3,4 kilométeres távot. A versengésnek ezzel még nem volt vége, mivel az eredményhirdetés során derült ki, mely csapatok és iskolák lettek a legeredményesebbek. Az egyetemi karok közül az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kara A csapata futotta a legjobb időt, őket a természettudományi és informatikai, valamint a jogi kar csapata követte. Az iskolák közötti létszámversenyben a szegedi oktatási intézmények közül a Tömörkény István Gimnázium és Művészeti Szakközépiskola hozta el futni a legtöbb diákot, a nem szegedi iskolák között a Kisteleki Általános Iskola nyert.

A szegedi Vivicittán külön díjazták a legjobb T-Home-dolgozók teljesítményét. A férfiaknál ebben a kategóriában Simon Zoltán, a nőknél Túri Bernadett volt a legjobb. A díjátadást sorsolás követte, majd az idei városvédő futásokat nyitó esemény vidám hangulatban ért véget.

A következő Vivicittá április 18-án lesz Budapesten, amikor is szintén egy jubileumát ünneplő rendezvényen találkozhatnak a futók.

1. Lóczi Attila (Titán TC) 10:19

2. Szelepcsényi Zsolt (Titán TC) 10:21

3. Várbíró Attila (Mogyi SE) 10:30

1. Biacsi Ilona (SZVSE) 11:43

2. Biacsi Bernadett (SZVSE) 11:50

3. Tűhegyi Sára (Titán TC) 12:12