Remek tavaszi időben futnak a szupermaratonisták

Csodálatos tavaszi időben folytatódott a Balaton körüli futóesemény: a népes mezőny 15 fokban vágott neki a ma rájuk váró 52,9 kilométernek. A négynapos verseny leghosszabb szakaszát Fonyódról kezdték meg a futók: 10 másodperces egyéni indítással vágtak neki a távnak. Ma a mezőny átér a Balaton északi partjára, hiszen a szigligeti vár alatti célban fejezik be a napi szakaszt. A célban már 18 fokos hőmérséklet fogadta a beérkezőket.

Az esemény történetében először nem csapat volt a nap abszolút leggyorsabbja: a Coca-Cola Testébresztő 2-es csapata nagy fölénnyel, elsőként fejezte be a szakaszt. A férfi egyéni mezőnyben Rostás Pál ma is megszerezte a szakaszgyőzelmet, ezzel őrzi összetett első helyét, a hölgyeknél Marótiné Bense Krisztina szintén az élről várja a folytatást, miután legjobb egyéni nőként célba ért.

A csapatoknál a férfi mezőnyben az MH 54-es Veszprém 1. csapata győzött, a női csapatoknál a Csajok a promenádról nyert. A női párosok versenyében a Szolnoki Vadmacskák voltak a leggyorsabbak, míg a vegyes párosban a Joya Páros nyert.

A 3. Balaton Szupermaraton holnap a 43,6 km hosszú Badacsony-Balatonfüred szakasszal folytatódik. A mezőnyhöz holnap csatlakoznak a FélBalaton Szupermaraton résztvevői, akik a szombati és a vasárnapi etapokra szállnak be.